• Usporiadali sme kinderiádu. V súťaži družstiev zvíťazili chlapci a dievčatá z našej školy

• V piatok 27. mája sme už tradične usporiadali atletickú súťaž najmladších popradských žiakov  - kinderiádu. Zástupcovia desiatich škôl súťažili v štyroch disciplínach a za pekného počasia zo seba vydali maximum. Nás okrem vydareného podujatia teší aj skutočnosť, že v súťaži družstiev zvíťazili žiaci a žiačky z našej školy. Deň predtým naše dievčatá dosiahli rovnaký skvelý výsledok aj v atletickej súťaži mladších žiačok. Chlapcom a dievčatám, ktorí stáli na stupňoch víťazov,  blahoželáme a všetkým našim mladým športovcom za reprezentáciu školy na tohtoročnej mestskej olympiáde ďakujeme.

• Simona po tretíkrát víťazkou celoštátnej súťaže

• Simona Trebunová po tretíkrát zvíťazila na celoslovenskom finálovom kole súťaže Jazykový kvet v Trnave.  Na prednes poézie v nemeckom jazyku sa pripravovala pod vedením p. učiteľky  Márie Vicianovej. Srdečne blahoželáme!

• Majstrovské tituly z gymnastického štvorboja

• Z Majstrovstiev Slovenska v gymnastickom štvorboji, ktoré v dňoch 17.- 18. mája organizovala naša škola, si naše žiačky a žiaci odniesli tri majstrovské tituly. Na najvyšší stupeň víťazov sa postavili chlapci v kategórii B a dievčatá v kategórii A i v kategórii B. Dievčatá v kategórii C sa umiestnili na druhom mieste. Všetkým účastníkom súťaže, ktorí reprezentovali Prešovský kraj, okres,mesto i školu, za ich výkony ďakujeme a víťazom blahoželáme! VIDEO (reportáž TV Poprad), FOTO, VÝSLEDKY

• Naša štvrtáčka vyhrala okresného Slávika

• Veľkú radosť nám urobila talentovaná speváčka ľudových piesní Rebeka Handulová - stala sa víťazkou okresného kola súťaže Slávik Slovenska. Na heligónke ju sprevádzal jej ocko a v silnej konkurencii detí z folklórnych súborov si vyslúžila postup na krajské kolo. Srdečne jej blahoželáme!

• Úspech v projekte Biodiverzita okolo nás

• Žiaci z 2. A získali 1. miesto v regionálnom kole súťaže Biodiverzita okolo nás a so svojím projektom postúpili do celoslovenského kola. Srdečne blahoželáme! (Podrobnosti nájdete v sekcii Žiacke súťaže.)

• V krajskom kole gymnastického štvorboja dominovali naši žiaci

• Víťazmi vo všetkých šiestich kategóriách krajského kola súťaže v gymnastickom štvorboji sa stali žiaci a žiačky našej školy. Srdečne im blahoželáme a tešíme sa na ich výkony na Majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnia 17. - 18. mája 2016. Aj túto najvyššiu súťaž organizuje naša škola.

• Úspešný Jazykový kvet

• Naše žiačky opäť úspešne reprezentovali školu na súťaži Jazykový kvet. Na krajskom finále v Prešove získala Simona Trebunová z 9.D v prednese poézie a prózy v nemeckom jazyku 1. miesto a postup na celoslovenské finále do Nitry. Karin Lukáčová a Aneta Firmentová získali 2. miesto. Všetkým recitátorkám blahoželáme a Simone v najvyššom kole súťaže držíme palce.

• 2% dane

• Ak máte záujem venovať 2% dane našej škole, v ľavom paneli nájdete potrebné tlačivo a návod. Použitie 2% dane za minulé roky nájdete v časti Rodičovské združenie - Použitie 2% dane.

• Ozdravovací pobyt Chorvátsko - Makarska

• Žiaci našej školy majú možnosť zúčastniť sa ozdravovacieho pobytu v Chorvátsku - Makarskej v dňoch 10.6. - 19.6.2016. Bližšie informácie poskytne p. uč. Brutovská.

Stretnutie rodičov týchto detí bude vo štvrtok 12.5.2016 o 17,00 hod.

• Zber papiera

• Zber papiera v našej škole bude v dňoch 22. 2. - 4. 3. 2016 v čase 7.30 - 8.00 a 13.30 - 15.00.

• Žiaci sa zabávali na karnevale

• Aj v tomto školskom roku sme s podporou RZ usporiadali karneval. Novinkou bol patronát najstarších žiakov nad tými najmladšími - deviataci robili spoločnosť prvákom a druhákom, ôsmaci tretiakom a štvrtákom. Najlepšie tancujúce kolektívy získali tortu. VIDEO 1  VIDEO 2  FOTO

• Oznam pre rodičov

• Učitelia dlhodobo poukazujú na nahromadené problémy v školstve, ktoré sa týkajú nielen nízkych platov, ale aj nedostatočného materiálno-technického vybavenia škôl a systému vzdelávania učiteľov. Pedagogickí zamestnanci ZŠ s MŠ Dostojevského ul. v Poprade sa pripájajú k štrajku organizovaného ISU v dňoch 28. a 29. 01.2016. Z tohto dôvodu riaditeľ školy vyhlasuje  pre žiakov školy riaditeľské voľno z organizačných dôvodov. V týchto dňoch   n e b u d e   v prevádzke ani školská jedáleň a školský klub. Uvedomujeme si, že štrajkom mnohým z Vás skomplikujeme život, za čo sa Vám ospravedlňujeme, no žiaľ, iný účinný spôsob neexistuje.Vážení rodičia, každodenne sa stretávame s Vašimi deťmi a snažíme sa pripravovať ich na plnohodnotný život. Dnes sa na Vás obraciame s prosbou o pomoc a podporu.

S úctou

kolektív pedagogických zamestnancov školy

• Informácia o školskom obvode našej školy

• Školský obvod Základnej školy s materskou školou, Dostojevského ulica 26 16/25, Poprad je ohraničený cestou od svetelnej križovatky pri Obchodnej akadémii Poprad po križovatku pri budove Slovák Telekom, Ulicou Ludvíka Svobodu po ľavej strane smerom k železničnej trati až po štátnu cestu č. 18 a štátnou cestou č. 18 od svetelnej križovatky pri nemocnici smerom ku svetelnej križovatke pri Obchodnej akadémii Poprad.